TÜRKİYE DÜNYA SÜS BİTKİLERİ SEKTÖRÜ İLE AIPH KONGRESİNDE BULUŞTU
Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği,  17-22 Eylül 2018 tarihlerinde Padova, İtalya’da düzenlenen AIPH – Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği 70. Yıllık Olağan Kongresi’ne  katılım sağlandı.
Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı İsmail YILMAZ ve Yönetim Kurulu üyesi Umut SAKARYA’nın katılım sağladığı kongrede, AIPH Uluslararası Expo Konferansı, Uluslararası Yeşil Şehirler Konferansı, Flormart Fuarı ziyareti yer aldı.
 
AIPH Genel Kurul toplantısında, yapılan seçimlerde AIPH başkanlığına 3 yıllık dönem için Bernard Oosterom (Hollanda),  başkan yardımcılıklarına ise   Mr. Qixiang Zhang (Çin H.C.) ve  Mr. Tim Edwards (İngiltere) seçildi. Seçimlerden sonra üye ülkelerin temsilcileri tarafından yapılan sunumlarda, Türkiye süs bitkileri sektörünün tanıtımı  ve sektörel gelişmeler aktarıldı.
 
Genel Kurulda, Türkiye’den 2023 yılı için Botanik Exposu başvurusu yapan Kahramanmaraş-12 Şubat Belediyesinin Expo başvurusu  oybirliğiyle onaylandı.
 
Türkiye önümüzdeki dönemde 2021 yılında Hatay, 2023 yılında Kahramanmaraş’ta düzenlenecek iki farklı botanik Exposuna evsahipliği yapacak.