TÜRK ÇİÇEKLERİ EXPO 2019 PEKİN’DE
"Yeşil Yaşa, Daha İyi Yaşa" temasıyla Pekin’de düzenlenen EXPO 2019 Pekin Bahçecilik Expo’sunda 3 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye Milli Gün Etkinlikleri düzenlendi.
 
Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye Tanıtım Grubu’nun katkılarıyla "Geleceği Yeşil ile Kucakla" temasıyla düzenlenen Türkiye Milli Günü etkinliklerinin açılışı Ticaret  Bakanı Sn. Ruhsar PEKCAN, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih Dönmez, Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz BATUR, Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin ÖNEN, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail GÜLLE, Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı İsmail YILMAZ  ve EXPO 2019 Pekin Genel Müdürü Feng YAOXIANG'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Açılış konuşmalarının ardından Sn. Bakan ve beraberindeki heyet tarafından zengin Türk kültürünün bir yansıması olan Türk Pavyonu gezildi.
 
Türkiye Milli Günü etkinlikleri kapsamında Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği tarafından yapılan tanıtım projesi kapsamında Turkish Flowers etiketi ile 3.000 adet çiçek buketi expo alanında dağıtıldı ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.