IFTF HOLLANDA FUARINDA DÜNYAYLA BULUŞTUK
Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği, 6-8 Kasım 2019 tarihleri arasında Vijfhuizen/ HOLLANDA’da düzenlenen Avrupa'nın en büyük süs bitkileri fuarı olan IFTF Fuarı’na Türkiye adına bir info standla katıldı. Fuar kapsamında, Türkiye'de yetiştirilen ve ihraç edilen kesme çiçekler sergilenerek sektörel tanıtım çalışmaları yapıldı.

Dünyanın bütün profesyonellerinin buluşma noktası olan fuarda 38 ülkeden 120 katılımcı yer aldı. Türkiye'den fuara gelen firmalar fuarda alıcılarla görüşmeler gerçekleştirdi. Türkiye standı ve çiçekleri büyük ilgi görürken standımızı 2.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçi ziyaret etti.

Fuarın ilk günü, Türkiye standında verilen kokteyle birçok ülkeden üst düzeyde 300’ün üzerinde ziyaretçi katıldı.

Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolos Yardımcısı Sn. Üner ÜLKER, Rotterdam Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Ömer Tarık Gençosmanoğlu, Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail YILMAZ, AIPH Başkanı Bernard OSTEROOM, Union Fleurs Başkanı Richard FOX, AIPH Genel Sekreteri Tim Briercliffe ile sektörel kuruluşlardan ve firmalardan çok sayıda yabancı konuğun katıldığı kokteylde, Türk mutfağının eşsiz lezzetleri konukların beğenisine sunuldu.